Pirmą kartą lietuviškas filmas apdovanotas už gerumą

Trečiadienį, rugsėjo 11 d., vyko ypatingas filmo „Čia buvo Saša“ seansas. Filmą žiūrėjo ne tik paprasti žiūrovai, bet ir įsivaikinę bei vaikus globojantys tėvai. Įtėviai ir globėjai pakviesti neatsitiktinai: filmo kūrėjai išpildė pažadą, duotą dar prieš filmui pasirodant kino teatruose. LT globėjų ir įtėvių asociacijai įteikė solidžią dovaną – 15 tūkst. Eur finansinę paramą. Tokia suma susidarė, skyrus 1 Eur nuo kiekvieno parduoto bilieto. Tiesa, filmas vis dar rodomas kino teatruose, todėl į asociacijos sąskaitą bus pervesta daugiau lėšų.

Į filmą „Čia buvo Saša“ parduota daugiau nei 15 tūkst. bilietų. Filmo režisierius Ernestas Jankauskas teigė, kad rezultatas labai džiugina. „Džiaugiuosi, kad filmas sulaukė populiarumo – tokie rezultatai dramos žanro filmui Lietuvoje išties puikūs. Tuo pačiu džiaugiuosi, kad pasiekę gerą rezultatą galime įteikti didelę dovaną. Tikimės, kad ši finansinė paskata padės mūsų tikriesiems superherojams – įtėviams, globėjams – jų iššūkių kupiname kelyje“, – sakė savo pirmojo pilno metro filmo kūrėjas Ernestas Jankauskas.

Paramą prieš kino seansą įteikė pagrindiniai filmo aktoriai Gabija Siurbytė ir Markas Eimontas. Gabija, kuri yra viena iš filmo prodiuserių, teigė, kad filmas buvo kurtas iš idėjos, norint griauti mitus, kalbėjimo šia tema tabu. Kuriant filmą daug pastangų įdėta, siekiant atspindėti, kaip viskas vyksta realybėje. Tai, kad idėjinis filmas tapo populiariu tarp žiūrovų yra didžiausias įvertinimas.

foto: Edgaras Kurauskas

LT globėjų ir įtėvių asociacija filmo kūrėjams taip pat įteikė dovaną – širdies formos padėka simbolizavo filmo komandos didelę širdį, kurios dalelėmis ji atvirai pasidalijo su meilės netekusiais. Asociacijos vadovas Tomas Rimkus dėkojo filmo kūrėjams už paramą įsivaikinusioms ir vaikus globojančioms šeimoms, taip pat pasidžiaugė, jog Lietuvoje pagaliau atsirado filmas, kuris pradėjo kalbėti įvaikinimo tema – ir tiesmukai, tikroviškai, ir su humoru, įtraukiančiai.

„Dažnas gali paminėti, kad yra matęs filmą, kuris pakeitė jo požiūrį ar net gyvenimą, tačiau dažniausiai tai nutinka tiems, kurie tą filmą žiūri.  Šis filmas kitoks – jis galimai labiausiai pakeis gyvenimą tų, kurie jo net nežiūrėjo. Tai – vaikų, netekusių artimųjų ir jų meilės. Jiems visiems be galo svarbus mūsų nuoširdus dėmesys“, – teigė T. Rimkus ir dėkojo filmo komandai, kad jie keičia šių vaikų, šeimų likimus, suteikia įkvepiančią meilės išraišką vaikams ir pamoką mums, suaugusiems.

foto: Edgaras Kurauskas

LT globėjų ir įtėvių asociacija gautą paramą planuoja panaudoti įvairių projektų įgyvendinimui. Asociacija siekia suteikti palaikymą savo nariams – šeimoms, įsivaikinusioms ir globojančioms biologinių tėvų netekusius vaikus. Seminarais, konferencijomis, renginiais, konsultacijomis asociacija siekia nariams suteikti reikalingų žinių, psichologinę paramą, siekia prisidėti prie iškilusių problemų sprendimo. Taip pat asociacija nemažai dėmesio skiria šių šeimų interesų atstovavimui valstybinėse institucijose. Visai neseniai asociacijos iniciatyva Seime buvo patvirtinti įstatymo pakeitimai, kuriais panaikinta įtėvių diskriminacija – nuo kitų metų įsivaikinimas bus prilyginamas vaiko gimimui šeimoje ir įtėviai galės gauti tokios pačios trukmės motinystės/tėvystės atostogas ir išmokas, priklausančias nuo gautų pajamų, kaip ir biologiniu keliu vaikų susilaukiantys tėvai. Asociacijos nariais gali tapti įsivaikinusi, globojanti ar dar pasiūlymo laukianti šeima iš bet kurio Lietuvos miesto.

foto: Edgaras Kurauskas

Užsienio festivaliuose apdovanojimų pelniusiame ir kritikų pozityvių vertinimų sulaukusiame vaidybiniame filme pagrindinius vaidmenis atliko Valentinas Novopolskis, Gabija Siurbytė ir Markas Eimontas. Kino juostoje „Čia buvo Saša“ nagrinėjama sudėtinga tema, tačiau tuo pačiu tai nuoširdus ir linksmas filmas. Jame pasakojama istorija apie tai, kad 30-mečiai Jurga ir Tomas negali susilaukti vaikų, tad nusprendžia įsivaikinti mažą mergaitę. Bet atvažiavusiai į globos namus jos pasiimti porai pranešama, kad įvyko klaida – vietoje būsimos globotinės nekantriai laukia 12-metis Saša. Direktorė potencialius įtėvius įkalba su berniuku drauge praleisti dieną. Kai Jurga pasiduoda jos spaudimui, prasideda trijulės gyvenimą pakeisiantys įvykiai. Įtemptai dienai baigiantis, kiekvienas privalės atsakyti į klausimą – kas gi yra tikroji šeima?

Similar Posts