Pirmoji specializuota konferencija globėjams ir įtėviams

Šį šeštadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks pirmoji specializuota konferencija, skirta įtėviams ir globėjams ar planuojantiems, svarstantiems jais tapti. Konferencija nemokama, o joje pranešimus skaitys garsiausi šalyje ekspertai: psichologai–psichoterapeutai, lektoriai, turintys specializuotos praktinės patirties, dirbant su biologinių tėvų netekusiais vaikais. Konferencija „Globėjų ir įtėvių šeimų stiprinimas“ tikimasi šeimas įgalinti efektyviai spręsti kylančius iššūkius, padėti išlaikyti ir stiprinti šeimoje savitarpio supratimą, pagarbą ir atsakomybę.

LT globėjų ir įtėvių asociacijos (LGIA), organizuojančios konferenciją, vadovas Tomas Rimkus pasakoja, jog biologinių tėvų netektį patyrusiam vaikui atėjus į naują šeimą, be džiugesio, kartu išgyvenama ir neigiamų jausmų, tokių kaip nerimas dėl vaiko sveikatos, stresas dėl pasikeitusio šeimos gyvenimo ritmo, rūpestis kaip pažinti, suprasti ir patenkinti vaiko poreikius ir t. t. Šie išgyvenimai dažnai turi lemiamos įtakos tolesniems santykiams šeimoje. Įvaikinimo ir globos atveju, krizės šeimose yra neišvengiamos, ypač adaptacijos periodu, kuris, remiantis atlikto tyrimo rezultatais, gali trukti net ne vienerius metus. Pasaulyje yra atlikta nemažai tyrimų, rodančių, kad daugiau nei pusė įtėvių, atkeliavus vaikui į šeima, suserga depresija. Todėl yra svarbu, kad įtėvių ir globėjų šeimos laiku gautų reikiamą ir savalaikę pagalbą.

„Šioms šeimoms ypač reikalingas palaikymas, kurio, deja, šiandien mūsų valstybėje nėra suteikiama pakankamai. 2018 m. LGIA atliktas tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje asmens sveikatos priežiūros, švietimo ir ugdymo, socialinių ir teisinių paslaugų prieinamumas yra vis dar nepakankamas. Dalis įtėvių ir globėjų šeimų kreipiasi į privačius specialistus, tačiau ne visos gali sau tai leisti. Ekspertų, kurie turėtų daug praktinės patirties su įsivaikinusiomis ar globojančiomis šeimomis, Lietuvoje nėra daug, ypač jų trūksta mažesniuose Lietuvos miestuose. Taip ir gimė idėja organizuoti konferenciją, kurioje koncentruotai būtų pateikiami praktiniai patarimai, kaip galima būtų įveikti dažniausiai pasitaikančius iššūkius. Paskaitas skaitys aukščiausios kompetencijos ir specializuotos patirties turintys ekspertai, o dalyviams iš visos Lietuvos konferencija bus nemokama“, – teigia T. Rimkus.

Konferencijos metu Paramos vaikams centro įkūrėja ir vadovė, psichologė, vaikų ir paauglių psichoanalitinė psichoterapeutė Aušra Kurienė skaitys pranešimą tema „Sužalota vaikystė: ko reikia vaikams, kad užaugtų“, psichologė psichoterapeutė doc. dr. Asta Adler – „Prarasti ir atrasti: prieraišumo kūrimo naujoje šeimoje iššūkiai ir galimybės“. Lektorė, Valdorfo pedagogė Edita Kuliavaitė pasakos apie globojamų ir įvaikintų vaikų raidos ypatumus ir patars, kaip auginti vaikų savivertę, tuo tarpu šeimos santykių lektoriaus, sertifikuoto kūno psichoterapeuto Vaido Arvasevičiaus tema „Paauglystės iššūkiai: suaugusiojo vaidmuo, galia ir bejėgystė“.

Konferencijoje vietų skaičius ribotas, tad norintys joje dalyvauti turi iš anksto užsiregistruoti ir gauti e. paštu registracijos patvirtinimą.

„Konferencija yra projekto „Globėjų ir įtėvių šeimų stiprinimas“ startas, iki metų pabaigos dar planuojama įvairiuose Lietuvos miestuose organizuoti seminarus, savitarpio pagalbos grupes ir psichologines konsultacijas globėjų ir įtėvių šeimoms. Jos taip pat bus nemokamos“, – teigia T. Rimkus.

 Konferencija yra dalis projekto „Įtėvių ir globėjų šeimų stiprinimas ir telkimas“, iš dalies finansuojamo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. Prie konferencijos organizavimo paslaugomis ar finansine parama prisidėjo ir įvairios organizacijos – VšĮ „Pagalbos paaugliams iniciatyva“, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ ir pagalbos centras „Šeimos slėnis“, UAB „Berlin Chemie Menarini Baltic“, „Vilijos šakočiai“, „IRV spaustuvė“, farmacijos įmonė „Medicata Filia“, žemės ūkio technikos bendrovė „Rovaltra“.

Similar Posts